SILVER & METAL / Silver / Centerpiece 6743274
nr 674 3274
CENTERPIECE
nickel silver, A G Dufva, 1800-talets andra hälft, häst vid träd, Smärr lagning, height: 52,
nysilver, A G Dufva, 1800-talets andra hälft, häst vid träd, Smärr lagning, höjd: 52
300
SEK 3000
Monday December 20 2010
at 18:33:01
800 kr
350 kr
1.100 kr
500 kr
2.300 kr
1.600 kr
2.100 kr
2.500 kr
2.700 kr
2.900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.